artykuł nr 1

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 - badanie kontrolne

obrazek

Główny Urząd Statystyczny w dniach od 12 do 24 listopada 2021 r. przeprowadzi w całej Polsce badanie kontrolne mające na celu oszacowanie błędu pokrycia i ocenę jakości danych pozyskanych w niedawno zakończonym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 r.

Badanie będzie realizowane na próbie 100 000 mieszkań, które zostały spisane w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.
Ankieterzy statystyczni będą kontaktować się telefonicznie, z numeru: 22 828 88 88 z pełnoletnią osobą, która w spisie była pierwszym respondentem (reprezentantem mieszkania). W trakcie wywiadu będą zadawane pytania dotyczące: m.in. miejsca zamieszkania, poziomu wykształcenia, własności mieszkania oraz sposobu realizacji spisu.
Udział w badaniu kontrolnym jest obowiązkowy na mocy art. 27 ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 r.
Każdy uczestnik badania będzie mógł zweryfikować tożsamość ankietera, samodzielnie poprzez stronę internetową spis.gov.pl lub dzwoniąc na infolinię 22 279 99 99 (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora).
Więcej informacji można znaleźć na stronie spis.gov.pl

artykuł nr 2

Ostatni dzień na dokonanie obowiązku spisu powszechnego

Dziś – o północy – kończy się Narodowy #SpisPowszechny 2021. Każdy spis powszechny to ogromne przedsięwzięcie służb statystyki publicznej, a jego wyniki pozwalają ustalić stan faktyczny, który staje się podstawą wszelkich analiz na kolejne 10 lat, dlatego udział w spisach powszechnych należy traktować, jako nasz obywatelski obowiązek.

Udział w spisie jest obowiązkowy! 

Jeśli jeszcze się nie spisałeś, a nie potrafisz tego zrobić poproś o pomoc sąsiada, rodzinę lub znajomych. Możesz też zadzwonić na infolinię 22 828 88 88 lub przyjść do Urzędu Gminy w Kodrębie, ul. Niepodległości 7, w godzinach 7.30-15.30.

Dziś miła dokładnie lat od pierwszego spisu powszechnego w odrodzonej po 123 latach zaborów Polsce. Spis przeprowadzono w 1921 r. według stanu o północy 30 września na dzień 1 października 1921 r.

obrazek
artykuł nr 3

Liczymy się dla Polski

obrazek

Rachmistrz spisowy to funkcjonariusz państwowy , którego zadaniem jest pomóc Ci zrealizować obowiązek spisowy w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Rachmistrz może odwiedzić Cię w mieszkaniu lub zadzwonić do Ciebie, aby przeprowadzić wywiad spisowy. W czasie kontaktów bezpośrednich rachmistrzowie przestrzegają procedur sanitarnych rekomendowanych przez #MZ i #GIS.
Informacje, które przekazujesz rachmistrzowi są bezpieczne i zostaną wykorzystane jedynie do celów statystycznych. Zgodnie z obowiązującym prawem, nie możesz odmówić rachmistrzowi realizacji wywiadu i przekazania danych w ramach spisu powszechnego. Udział w #SpisPowszechny to obowiązek każdego z nas. #LiczymySięDlaPolski

Dowiedz się więcej: https://spis.gov.pl/nie-spisales-sie-przez-internet-lub-telefon-spodziewaj-sie-rachmistrza/?fbclid=IwAR2_tjh6g-dwZHNnNpKkbcwlMBFwy0baWJAdqNlXpZErWKZRrJXGXU519-U

artykuł nr 4

Jak zweryfikować rachmistrza spisowego?

obrazek

Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczynają wywiady bezpośrednie w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. W  prosty sposób można sprawdzić tożsamość rachmistrza spisowego.

Poproś rachmistrza aby wylegitymował się identyfikatorem i zweryfikuj jego tożsamość poprzez:

specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://spis.gov.pl/ ,

kontakt z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99, wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań,  a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza.

W przypadku uzasadnionych wątpliwości dotyczących wiarygodności i rzetelności rachmistrza spisowego, zaistniały incydent należy niezwłocznie zgłosić na infolinię spisową lub do właściwego Gminnego Biura Spisowego w swoim miejscu zamieszkania.

Rachmistrzowie skontaktują się z osobami, które nie spisały się samodzielnie przez Internet lub nie realizowały spisu przez wywiad telefoniczny z rachmistrzem.

Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy  o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775), nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Udział w wywiadzie prowadzonym przez rachmistrza jest obowiązkowy.

artykuł nr 5

KONKURS FOTOGRAFICZNY na wakacje

obrazek
Załączniki:
Regulamin konkursu174 KB
grafika_foto_gw.jpg728 KB