artykuł nr 46

Uczczono pamięć zamordowanych

obrazek

17 lipca 1942 r., w miejscowości Dmenin, przy zebranych okolicznych mieszkańcach, naziści publicznie powiesili jedenastu niewinnych Polaków. Egzekucja ta miała być przestrogą dla reszty społeczeństwa. W Dmeninie znajduje się obelisk upamiętniający to zdarzenie, na jego kamieniu widnieją imiona i nazwiska ofiar.

Dziś, w 81 rocznicę mordu dokonanego przez hitlerowców, delegacja Władz Gminy, w osobach Wójta Gminy Kodrąb Bożeny Krawczyk i Skarbnika Gminy Ewy Ziemnicy, złożyła przy obelisku wiązankę i zapaliła znicze, jako symbol pamięci dla poległych.

artykuł nr 47

ZAPROSZENIE NA WERBINARIA

obrazek
artykuł nr 48

Zaproszenie do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn. „Wsparcie dla gospodarki o obiegu zamkniętym - od degradacji do regeneracji”

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łodzi zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn. „Wsparcie dla gospodarki o obiegu zamkniętym – od degradacji do regeneracji”.

Celem spotkania jest omówienie naboru wniosków w ramach Działania FELD.02.13 Gospodarka o obiegu zamkniętym, a tym samym zachęcenie do aplikowania o środki w ogłoszonym naborze.

obrazek
artykuł nr 49

Wzrost dochodowości pasieki pszczelej dzięki apiterapii oraz produkcji miodu pitnego

obrazek
artykuł nr 50

PRZYPOMNIENIE DOTYCZĄCE ZASAD PRZEMIESZCZANIA BULW ZIEMNIAKÓW Z POLSKI DO INNYCH PAŃSTW UE