artykuł nr 81

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

obrazek
artykuł nr 82

Akademia Rozwoju

Ruszyła #AkademiaRozwoju - nowy program społeczno-rozwojowy stworzony dla kobiet przez #FundacjaPFR. W ramach programu chcemy wesprzeć 1200 kobiet, będących w trudniejszej sytuacji społecznej lub zawodowej. Przewidzieliśmy dla nich ponad 600 godzin bezpłatnych warsztatów online i konsultacji merytorycznych z edukatorami, mentorami czy ekspertami rynku pracy.

Chcemy w ten sposób wzmocnić pozycję kobiet z małych miejscowości i zmotywować je do działania. Udział jest całkowicie bezpłatny, a rekrutacja już wystartowała!

Poznaj szczegóły i aplikuj https://fundacjapfr.pl/akademia_rozwoju.html

obrazek
artykuł nr 83

Nieodpłatna pomoc prawna

obrazek

Od 1 marca 2022 roku przywrócona zostanie bezpośrednia obsługa klientów zainteresowanych uzyskaniem nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, w punktach prowadzonych na terenie Powiatu Radomszczańskiego, z zastosowaniem obowiązujących przepisów i wymogów sanitarnych.

W jednym pomieszczeniu, w tym samym czasie, na jednym stanowisku może przebywać wyłącznie jeden klient (z wyjątkami wynikającymi z przepisów).

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się według kolejności zgłoszeń, po umówieniu terminu wizyty. Zgłoszeń dokonuje się telefonicznie, pod numerem telefonu: 44 / 685-89-25 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, pod adresem: starostwo@radomszczanski.pl

Rekomendujemy również publiczną stronę: https://np.ms.gov.pl w celu rezerwacji terminu porady.

artykuł nr 84

Informacja

obrazek

Depresja jest chorobą. Nie lekceważ objawów.

Nie wahaj się, zrwóć się o pomoc.

Załączniki:
Wywiad z psychologiem174 KB
artykuł nr 85

Informacja

INFORMACJA Nadleśnictwo Radomsko Zgodnie z Zarządzeniem nr 79 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 30 grudnia 2021 roku, w sprawie zasad powiększania zasobów leśnych w wyniku nabywania lasów i gruntów przeznaczonych do zalesienia przez jednostki organizacyjne Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe /znak sprawy: ES.2280.284.2021/, Nadleśnictwo Radomsko obwieszcza chęć zakupu lasów i gruntów przeznaczonych do zalesienia. Zainteresowanych sprzedażą lasów lub gruntów przeznaczonych do zalesienia prosimy o bezpośredni kontakt z nadleśnictwem /tel. 44 683 20 10/ lub o zgłaszanie chęci sprzedaży w formie pisemnej na adres: Nadleśnictwo Radomsko, ul. Piłsudskiego 3; 97 - 500 Radomsko lub na adres mailowy: radomsko@lodz.lasy.gov.pl